שידורי טלוויזיה – מה זה רייטינג?

מאז סוף שנות העשרים, כאשר נוסדו רשתות הרדיו המתחרות הראשונות, שדרנים ומפרסמים חיפשו דרך לכמת מידע על קהליהם. איך זה משפיע על דירוגי טלוויזיה רגילים, מכיוון שכל כך הרבה אנשים צופים בטלוויזיה ברשת?

נתונים דמוגרפיים אכן משוערים תפקיד משמעותי בדיון על אופן פעולתה של מערכת הדירוג של נילסן (ראה להלן מידע נוסף על מערכת נילסן).

אחת הביקורות על מערכת הרייטינג של נילסן

היא שהיא מודדת את קהלי הטלוויזיה באולפני הטלוויזיה ובמקומות ציבוריים אחרים, בהם לעתים קרובות הטלוויזיה נראית על ידי מספר רב של אנשים בסביבה משותפת. גרוע מכך, הדירוגים של נילסן לא סופרים את נתוני הצפייה בטלוויזיה במסעדות, בארים, תיאטראות או במקומות אחרים שבהם התעשייה טוענת שהיא יכולה להשפיע על הדמוגרפיה של ספורט או תכנות בשעות הלילה המאוחרות. נילסן מייחס את הקהל לרייטינג נמוך כיוון שהמספרים שנכנסים בפועל ליומנים, כמו למשל מספר הצופים לתוכנית מסוימת, אינם מתעדים את אחוזם של 850 הצופים שצפו בתוכנית. אמנם נתונים אלה מופצים באופן נרחב ודירוג הפרסום נותר המדד החשוב ביותר, אך רשתות עשויות לקחת בחשבון צעדים אחרים, כגון מספרי קהל, דמוגרפיה, צפייה וכו '. – קומסקור אוספת נתונים אנונימיים מצופים שצופים בטלוויזיה לעיל. – קופסאות מוגדרות, כמו טלוויזיות במסעדות, ברים, תיאטראות ומקומות ציבוריים אחרים. דירוגים משמשים לקביעת שיעורי הפרסום של תחנות טלוויזיה ולקביעת לוחות הזמנים של הרשת. בהתאם לנתונים, שיעורי הצפייה הם גבוהים או נמוכים, מה שקובע אפילו שמירה או הסרה של תוכניות טלוויזיה. הרייטינג של התוכנית תלוי במה שהערוץ מציע וכמה היו הרייטינג בהשוואה לתוכניות אחרות באותו פרק זמן. נתוני הצפייה גבוהים או נמוכים יותר תלוי מי קובע את העליות והירידות, מה שקובע גם את שכרם של מפיקי הטלוויזיה ומשכורתם.

למרות שלא לכל התיבות יש אותן פונקציות

תיבות דיגיטליות מאפשרות לצופים לחסום תוכניות על בסיס דירוגי התוכניות, הסרטים, תוכניות הטלוויזיה והסרטים המועדפים עליהם. למרות שלא לכל תיבה יש אותה פונקציה, תיבות דיגיטליות מאפשרות לצופים לחסום תוכניות בהתבסס על דירוג התוכניות, הסרטים, תוכניות הטלוויזיה או הסרטים המועדפים עליך במשבצת הזמן המועדפת עליך. עם זאת, למרות שלא לכל תיבה תהיה אותה תכונה, התיבות הדיגיטליות לא יאפשרו לצופים שלך תכנות מבוססות תכנות.

נכון שרוב כלי התקשורת

כולל נשרים, מדווחים על הצלחתה או כישלונה של תוכנית לפי מספר הצופים המתכוונים לצפות בתוכנית, אך זהו מדד נורא מובהק לשימוש כאשר מנסים לשים מופע בהקשר היסטורי. לבסוף, צריכה להיות דרך נוספת למדידת איכות תוכנית טלוויזיה או סרט, ולא רק נתוני הצפייה שלה. דירוגי הטלוויזיה הרגילים יורדים ויורדים מכיוון שכל כך הרבה אנשים צופים בטלוויזיה ברשת, וזה לא משקף כמה אנשים צופים בתוכנית מסוימת. צפייה בדירוגים היא דרך נהדרת לכמת את הפופולריות של התוכניות, הסרטים, הסרטים או כל דבר אחר שקיים בטלוויזיה בימינו, ולכן הם טובים להרבה יותר מדירוגי התוכניות הפופולריות ביותר.

קצב הצפייה בתכנית

הוא מדד לחלקה במספר הצופים הכולל במשק הבית או הצופים שרואים טלוויזיה בכל עת, ואילו חלקם של התוכנית הוא חלקם של משקי הבית (הצופים) שבאמת לראות טלוויזיה כל הזמן. נקודת צפייה שווה ל- 1.5% מכל צופי התוכנית בתקופה מסוימת. לדוגמא, אם הלינות מחושבות על סמך ממוצע הלינות במהלך 24 השעות האחרונות, נקודת דירוג אחת שווה ל -583,590 משקי בית בטלוויזיה. בארצות הברית, עם הערכה של כ- 98 מיליון משקי בית בטלוויזיה, שווה ערך לכ- 980,000 בתי אב בטלוויזיה.

אם לתוכנית יש כוח עליון משמעותי או יותר מכל תוכנית אחרת, דירוג ה- TV-Y7-FV מוקצה לה באותו סדר כמו התוכניות האחרות.

הנחיות להורות בטלוויזיה מבוססות על הדירוגים המוכרים שההורים מכירים ומעריכים זה עשרות שנים

TV MA מיועד לקהל בוגר בלבד, והנחיות ההורים המקוריות לטלוויזיה לא כללו דירוגים עבור תוכניות שלא היו ממוקדות במיוחד לקהלי ילדים. בטלוויזיה מכסת TV 14 היא המכסה הגבוהה ביותר האפשרית לתוכנית הדורשת הדרכת הורים.

דירוגי טלוויזיה כלולים גם בדירוגים של כתבי עת רבים ומופיעים על שעריהם של עיתונים ומגזינים רבים כמו גם בפרסומות בטלוויזיה

תוכניות טלוויזיה המשודרות ברשתות שידור מ- NBC ל- TV One, ABC, CBS, Fox, NBC, PBS ורבים אחרים. דירוג לתוכנית המוצגת במלואה ומכילה תכנים חינוכיים כגון תכנית ילדים.

בסוף שנות התשעים

כאשר הוצגה לראשונה מערכת הרייטינג, 4kids TV, קודמתה של פוקס קידס, שידרה הודעה קצרה במהלך הפסקת הפרסומות של תוכנית מסוימת שהודיעה לצופים שהיא כלולה בדירוגים, כך שהם יכול ליהנות מהמשפחה שלהם. ABC הייתה רשת הטלוויזיה הראשונה שהציגה את דירוג התוכנית בהפסקות פרסומות בנוסף לתחילת השידור. בינואר 1997 החלו להופיע דירוגים ופורסמו בעמודים הראשונים של עיתונים ומגזינים רבים ובמדריכי טלוויזיה. תחנות טלוויזיה מסתמכות על דירוגים כדי להחליט אילו תוכניות לקצץ והן קיימות.

לחזור למשהו ספציפי?

למה עושים הפרשת חלה

קיים לחם השזור כל כך עמוק במסורת ובתרבות, שיצירתו נחשבת לצורת אמנות, למסע רוחני ולסמל של אחדות. זהו עולם החלה, מרכז החיים היהודיים הנושא את

עוד בנושא »

כדאי לדעת

דילוג לתוכן