עבודה מהבית – משתלם כלכלית?

כאשר מגפת ה- Covid-19 מאלצת חברות לפנות את משרדיהן, העבודה מהבית בארצות הברית נמצאת במגמת עלייה. זה הואץ על ידי המגמה של טלפונים טלפוניים, המכונה גם עבודה מהבית (WFH), שמוגדרת כביצוע עבודה מהנוחות של הבית שלך ולא במשרד. עבודה – מהבית (WFH) היא מגמה הולכת וגוברת, בה העובדים יכולים להפעיל כמעט מכל מקום ובכל זמן.

המועמד הממוצע מוכן לקבל הורדת שכר לשעה 8% לעבודה מהבית

אך Ctrip סבור שהחסכון יעלה על אובדן הפריון שיידרש לעובדים לעזוב את המשמעת של סביבה משרדית. לעומת זאת, עובדים בעלי שכר טוב ומיומן מאוד נוטים יותר לעבוד מהבית מאשר לא – ויש להם חופשה בתשלום וחופשה שבה הם יכולים להשתמש כדי לענות על צרכיהם כדי להישאר בבית. העבודה מהבית זוכה להערכה רבה ביותר על ידי העובדים מהבית מכיוון שזה מרגיש כמו הפסקה מהמשרד, גם כשהצוות עדיין עובד. אנחנו חוסכים כסף באנשים שעובדים מהבית ואנחנו חושבים שזו השקעה טובה עבור החברה והעובדים.

לעובדים מרוחקים יש יותר זמן ופחות הסחות דעת

מה שמוביל להגברת הפרודוקטיביות, ועובדים נוטים לעבוד מהבית. ביטול הנסיעות מגדיל את היתרונות בעבודה בבית עבור עובדים ומעסיקים כאחד. זה מפחית את הפליטות ואת עלויות המשרד ועוזר להפחית את העלויות לחברה מבחינת צריכת אנרגיה, בריאות ובטיחות ופרודוקטיביות.

סוג העבודה אינו בהכרח מושלם לעבודה מהבית

והיקף הטלקומוניקציה של עובד יכול לקבוע את החוויה. החשש הוא שהעובדים ישתנו מאוד באיזו מידה הם מסתגלים לעבודה מהבית, והאם זו לא תהיה האפשרות הטובה ביותר עבורם. עבור חלק מהעובדים, עבודה בבית כמה ימים בחודש פירושה יותר לחץ וחרדה מאשר לעבוד בבית כל הזמן, או אפילו לכמה שבועות בלבד. עבודה מהבית אינה מתאימה לכל אחד ואולי לא מתאימה לכל אישיות או כישרון.

עבודה מרחוק (TELEC)

היא הזדמנות עבודה גמישה המאפשרת לעובדים איזון טוב יותר בין עבודה לחיים. זה באמת יכול להגדיל את התפוקה ואת האושר, להפחית את בלאי העובדים, להפחית את עלויות התפעול הכוללות של החברה ולהפחית את עלויות התפעול הכוללות שלה. זה הופך את המשך העבודה בחו"ל לאופציה אטרקטיבית שיכולה לגרום למעסיקים לעמוד בהסדר עבודה דומה.

האפשרות לעבוד מהבית תעניק לעובדים ולחברות יותר גמישות בהתמודדות עם מצבים שונים העלולים להיווצר בעתיד. עובדים מרוחקים העובדים יותר מועילים לא רק לעובדים, אלא גם למעסיקיהם.

אם אתם מחפשים עבודה מחוץ לבית

בדקו כמה מהחברות המובילות המעסיקות עבודות מרוחקות וקראו כדי לגלות את היתרונות והחסרונות בעבודה מהבית. לאלו מכם שכבר עובדים בצורה וירטואלית, או שחיפשו עבודה או עובדים בבית, רשימה זו תדגיש את היתרונות הרבים בעבודה מהבית שאולי אתם כבר מודעים להם, אך היא יכולה לפתוח את עיניכם לעוד כמה היבטים מעניינים של עבודה זו.

בהמשך הבאתי דוגמא למה עובד היה מקבל אם הוא היה עובד מהבית ויעשה קצת יותר מקום פנוי לעבודה.

עבודה מהבית עבור יזם או עובד טלקומוניקציה מקלה על היעלמות לתוך הפקעת הקטנה שלך

אם לעבודה בבית יש השפעה כלשהי על שכרו והטבותיו של העובד, על הפוליסה לציין מתי יוכל לעבוד בבית. מלבד זאת, עליה להזכיר גם את היתרונות והעלויות בעבודה מהבית, כמו ביטוח בריאות, חופשות וחופשות מחלה. עבודה מענייני פנים היא מדיניות טובה עבור עובדים המעדיפים עבודה – מהבית.

דיווחים רבים הראו כי עובדים חשים חופש רב יותר בעבודה מהבית

מה שמוביל להגברת הפרודוקטיביות והמוטיבציה. ואכן, יש הטוענים כי עובדים נאמנים יותר למעסיקיהם מכיוון שיש להם הזדמנויות עבודה גמישות המאפשרות איזון טוב יותר בין עבודה לחיים. חברה שמפחיתה את התחייבויות החכירה שלה בכך שהיא נותנת לעובדים לעבוד מהבית פחות כואבת מפיטורים.

לחזור למשהו ספציפי?

איך לשחק פוקר

האם אי פעם התיישבתם ליד שולחן, הרגשתם את הקלפים ביד והבנתם שהמשחק שאתם משחקים הוא יותר מסתם משחק? זהו מפגש רווי היסטוריה, אסטרטגיה וריגוש בלתי

עוד בנושא »

כדאי לדעת

דילוג לתוכן