מזג אוויר רדיו לוח שנה לוח שידורים אינדקס עסקים עוד... תפריט
מיקומך באתר
עמוד ראשי
בלוגים
הדרך הנכונה לפיתוח אישי

בלוגים

התחבר   |   הרשם

נדב
20
נוב

הדרך הנכונה לפיתוח אישי

מאת: נדב  |  20 נובמבר, 2017 11:38  |  עבודה וקריירה


מאז שאנחנו קטניםאנחנו מוצאים את הדרכים היעילות ביותר בשבילנו להתפתח וללמוד מטעויות.

בהתחלה זה בדבריםקטנים מאוד כמו להיזהר ממשהו שהוא חם ולא להכאיב לעצמנו יותר מדי, אנחנו לומדיםלהיזהר מדברים מסוימים ומפתחים לעצמנו מידות על סמך ניסיון והסבר שאנחנו מקבליםמאנשים שאנחנו מעריכים ויודעים שצריך להקשיב להם כי כנראה שהם יודעים יותר טובמאיתנו.

במהלך הזמן הנושאיםשאנחנו מקבלים החלטות לגביהם הופכים ונהיים כבדים יותר כביכול ולעיתים נדמה שחיינותלויים בהם, בין אם זה בעבודה או בזוגיות. מכל אלה אנחנו לומדים לטובה ולרעהומתקדמים הלאה.

ללא ספק יש איזשהומסלול שבו אנחנו צועדים באופן טבעי בדרך לפיתוח אישי והגעה למצב שבו האופיוהאישיות שלנו הינו משהו שאנחנו שלמים איתו במאה אחוז ומוכנים לצאת לכבוש אתהעולם.

גם אם לא הגענולשלמות הזאת אנחנו עדיין מלאים בשאיפות ורצונות להיות אנשים טובים יותר ממה שהיינואתמול ולמצוא הנאה גדולה יותר בחיים בדרך לפיתוח העצמי הזה.

ישנם כל מיני דבריםשאפשר לעשות בכדי להאיץ את תהליך הפיתוח העצמי הזה ולא לתת לחיים פשוט ללמד אותנולקחים, אחד הדברים הכי חשובים וקשים שצריך לעשות זה להבין מי אנחנו  באמת ומה הקשיים שלנו בחיים במסגרות החברתיותוהתעסוקתיות השונות, לדעת לקחת את הקשיים האלה ולהתמודד איתם, פנים אל פנים.

התהליך הזה מרגישלעיתים ארוך מדי ומייגע, אבל התוצאות שלו תמיד משתלמות, שכן אנחנו צומחים ממנוויוצאים אנשים הרבה יותר יעילים וממוקדים ממה שהיינו לפניו.

בתהליך ישנו שלב שבואנחנו עומדים פנים אל פנים עם בעיה שלעיתים נראית בלתי פתירה ובמקום להתעלם אולהזניח אותה, אנחנו נכנסים איתה ראש בראש ומוצאים בכוח את הדרך לנצח אותה, את הדרךללמוד ממנה מאה אחוז ממה שאפשר ולהשליך את זה בכדי שנתמודד עם דברים דומים בצורהיעילה יותר בעתיד.

תהליך הלמידה הזה הואחשוב מאוד וצריך לדעת איך לעשות אותו, ההתמדה בתהליך הלמידה וההקשבה העצמית הינהקריטית לעתיד ורוד יותר. קשה עכשיו ויהיה קל יותר אחר כך.

 

יש תמיד לכוון למצואאת עצמנו במסגרות שבהן אנחנו מקבלים את ההכוונה הנכונה והטובה ביותר בכדי להפיקכמה שיותר מתהליך הלמידה המוזכר למעלה. בשלב הבוגר יותר בחיים כשאנחנו מתמודדים עםאתגרים המגיעים מכל הכיוונים, חשוב שנמצא את המקומות שבהם אנחנו מרגישים הכי יציביםונתמכים שיש.

במסגרת העבודה (עוד על מה חשוב המקום העבודה בקישור הזה)  למשלחשוב שיהיה לנו בסיס תמיכה יציב ויעיל, אנשים שידעו להבין מי אנחנו ולאן אנחנורוצים להתקדם הן בפן התעסוקתי והן בפן הרגשי – אישי.

מקום המהווה דוגמאטובה לכך הוא ביהיפ, שבו בסיס התמיכה של העובדים סביבך הוא קריטי ליצירת מקוםעבודה יעיל ונוח והתמיכה הזו היא אחד מהערכים העליונים בחברה. עוד על התפתחותאישית בביהיפ במאמר הבא

שתף:  הדפסשלח במיילשתף בלינקדיןשתף בגוגל+שתף בטוויטרשתף בפייסבוק
תגובות
כתוב תגובה:
שמכם:

אתר:

תגובה:

צור בלוג משלך

ארכיון