מזג אוויר רדיו לוח שנה לוח שידורים אינדקס עסקים עוד... תפריט
מיקומך באתר
עמוד ראשי
בלוגים
טכנולוגיה של ברזים

בלוגים

התחבר   |   הרשם

sivan
25
מאי

טכנולוגיה של ברזים

מאת: sivan  |  25 מאי, 2017 11:03  |  אוכל

טכנולוגיה של ברזים


ברז הינו מרכיב חשוב במטבח ובחדר האמבטיה.
יש לו תפקיד אסתטי ודקורטיבי וגם משמעות שימושית.
כולם משתמשים בברז לצרכים שונים.
ברז איכותי נשמר תקין לאורך שנים וחוסך הוצאות מיותרות.
למרות שגם למטבח וגם לאמבטיה יש ברזים מעוצבים הרי ישנו שוני מהותי בין ברז למטבח לבין ברז לכיור אמבטיה או ברז לאמבטיה עצמה על אף העובדה שלכולם תפקיד דומה והוא להזרים מים.

מה שקובע היום את איכות הברז והפופולריות שלו הם שני דברים עיקריים – הראשון בחשיבותו הינו סגנון העיצוב של הברז והשני – הטכנולוגיה של המנגנון ואופן ההפעלה.
ברז בסגנון עתיק – רבים האנשים שחובבים סגנון שמרני עתיק. ברזים בסגנון זה מקושטים ומעוטרים. אפשרות לתפעול בעזרת שתי ידיות פרח מסתובבות או רק ידית אחת. יש ברזים שמזכירים בצורתם ברזים מתקופות וממדינות שונות באירופה - רוקוקו, ארט נובו, ויקטוריאני ומופיעים בגימורים שונים כגון כסוף (כרום) או פליז. עם או בלי קישוטיים.

סגנון קלאסי –ברז בעיצוב שמרני.

ברזים בסגנון מודרני / עכשווי - ברזים בסגנון המודרני העכשווי הם יותר פשוטים וקטנים בגודלם. ניתן לראותם בסוגים הבאים - ברז סוללה מותקן על הקיר ופונה לכיוון הכיור של המטבח, הוא כולל שתי ידיות לוויסות עוצמת המים החמים והקרים בשיטת ברזי מיקסר המערבלים את המים לפני יציאתם מהפיה. ברז עומד על משטח השיש - כשהפיה פונה לכיוון הכיור, בעל ידית אחת. סוג נוסף - ברז נשלף -מתאים למטבח או חדר אמבטיה ומאפשר שליטה במרחב שבו רוצים להתיז מים.

מאילו חומרי גלם מייצרים ברזים ומנגנוני ברזים

את הברזים ניתן לחלק לשני סוגי חומרי גלם עיקריים - פלסטיק או מתכת. ברזי המתכת עמידים יותר מהפלסטיק אך מחירם גבוה יותר. לכל ברז מנגנון פנימי שאיכותו תקבע את אורך חיו המנגנון קובע את ספיקת המים – פתיחה וסגירת פתח מעבר שקובע את קצב מעבר המים החמים וקצב זרימת המים הקרים – מכיל בד"כ שסתום עם גומיה ואחד הדברים שכדאי לבדוק הוא אם ניתן לתקן את המנגנון, לנקות אותו, להחליף גומיה.
יש חשיבות לנוחות התפעול  של הברזים ובפטנטים חכמים המסיעים לחסכון במים. בין הברזים יש כאלה בעלי מנגנון הפעלה אלקטרוני אוטומטי פועלים באמצעות הכנסת הידיים תחת הברז, ברזים דמויי מפל וברזים הכוללים מערכת הידרו מסאז.

טיפים לשמירה על איכות הברז

כדי ליהנות ממראה של ברז מתכת חדש ומבריק לאורך זמן מומלץ לנקות אותו. לניקוי ברזים השתמשו בחומרי ניקוי טבעיים ונקו את הברז באמצעות מטליות בלבד. לשמירה על תקינות הפעולה של הברז מומלץ לבצע ניקוי אבנית אחת לכמה חודשים על ידי הסרת הפיה של הברז והשרייתה בחומץ למשך מספר שעות.

לקריאה ולהתרשמות מקטלוג הברזים ניתן להכנס לאתר - http://www.sivanofir.com

שתף:  הדפסשלח במיילשתף בלינקדיןשתף בגוגל+שתף בטוויטרשתף בפייסבוק
תגובות
כתוב תגובה:
שמכם:

אתר:

תגובה:

צור בלוג משלך

ארכיון