מזג אוויר רדיו לוח שנה לוח שידורים אינדקס עסקים עוד... תפריט
מיקומך באתר
עמוד ראשי
בלוגים
התבוננות כללית על התמחויות לבוגרי לימודי משפטים

בלוגים

התחבר   |   הרשם

בני כהן
05
ינו

התבוננות כללית על התמחויות לבוגרי לימודי משפטים

מאת: בני כהן  |  5 ינואר, 2015 11:14  |  עבודה וקריירה


לימודי משפטים נחשבים לאחד ממסלולי הלימוד הפופולאריים ביותר, וכבר לאמעט שנים. נכון, חלומה של כל אם יהודייה הוא שבנה ובתה יעסקו בעריכת דין, אולםמסתבר שזהו גם חלומם של צעירים רבים, המוצאים בתחום עניין ואתגר רב. בוגרי לימודי משפטים נדרשים לעבור התמחות כדי שיוכלו לעסוק בתחום המשפטים באופן מקצועי. אתההתמחויות ניתן לעבור במשרדי עורכי דין שונים בארץ והם מספקים כלים חשובים וכמובןגם לא מעט ידע, שיוכל לעזור בהמשך.


על האפשרויות העומדות בפני בוגרי לימודי משפטים

סטודנטים ללימודי משפטים המעוניינים לעסוק בתחום עריכת הדין עליהםלעבור תקופה של התמחות וכן לעבור בהצלחה (עם ציון עובר) את מבחני הלשכה. אתההתמחות ניתן לעבור במשרדי עורכי דין שונים בארץ. יש לעבור אותה בתום תקופתהלימודים ולאחר קבלת התואר. נדרש מבוגרי מסלול זה לעבור את ההתמחות החל מחודש מרץאו החל מחודש ספטמבר. כשבוחרים את מסלול ההתמחות יש להתייחס קודם כל אל הרצוןהאישי: באיזה התמחות מעוניינים לעסוק ולהתמקד. האם מעוניינים להתמקד בתחוםהנזיקין, בדיני חברות, בדיני מקרקעין או בתחום משפטי אחר. רק לאחר מכן, לאחרשהוחלט תחום ההתמחות, אפשר לפנות למשרדי עורכי הדין הרלוונטיים ולבדוק מולם אפשרותשל התמחות.


כיצד להתקבל להתמחות המועדפת

בוגרי מסלול לימודי משפטים, המעוניינים לעסוק בעריכת דין, חולמים,פעמים רבות, להתקבל למשרד עורכי דין מסוים שבו יוכלו לעבור את ההתמחות. בין אםמדובר במשרד עורכי דין מוכר מאד, משרד שבו אחד מבני משפחתם עבר גם הוא התמחות אומכל סיבה אחרת, חשוב להם להשתלב בו ולהתקבל להתמחות שבה הם מעוניינים. כדי להגדילאת הסיכוי לכך מומלצת, בשלב הראשון, עבודת הכנה מעמיקה. בוגרי לימודי המשפטים, רגעלפני שליחת קורות חיים ופניה למשרד עורכי דין מסוים, חשוב שישוו בין כמה משרדיםשונים וגם יבחנו לעומק את תחום התמחותו של המשרד. עליהם לוודא שמדובר בתחוםהרלוונטי להם, תחום שבו הם רוצים לעסוק בעתיד.

בהמשך, עליהם לזכור שישנם סטודנטים רבים, ממש כמותם, שוודאי גם כןרוצים להשתלב באותו המשרד. התחרות היא קשה ולא תמיד פשוט להתקבל למשרד עורכי הדיןשבו מעוניינים לעבור את ההתמחות. ולכן, מומלץ, וכבר בשלב שליחת קורות החיים, לצייןבהם פעילויות שונות ועיסוקים, הרלוונטיים בתחום, וכן כאלה המושכים תשומת לב (כמו,למשל, פעילויות התנדבותיות, עיסוקים ספורטיביים למיניהם ועוד). בנוסף, ביוםהריאיון עצמו, חשוב להגיע ייצוגיים ומסודרים. חשוב להיות ברורים, רהוטים וגםמשוחררים ככל האפשר.


לסיכום

ישנםמסלולי התמחות שונים, שמהם יכולים בוגרי לימודי משפטים לבחור. מכיוון שההתמחות היאבגדר חובה עבור כל אלה המעוניינים לעסוק בתחום עריכת הדין בעתיד, חשוב לבחון אתהמשרד שבו תבוצע ההתמחות לעומק ולוודא שהוא אכן המתאים ביותר.

לפרטים נוספים על לימודי משפטיט לחיילים משוחררים באתר מגזין חפש"ש
שתף:  הדפסשלח במיילשתף בלינקדיןשתף בגוגל+שתף בטוויטרשתף בפייסבוק
תגובות
אופיר
24/03/2015 17:54
מאמר יפה וגם נכון, תודה על ההשקעה. אני רוצה להגיד גם שאחד הדברים שהקפיצו אותי מבחינת הקריירה זה שעשיתי תואר שני במשפטים. ממליץ לכל אחד. אני את שלי אגב עשיתי כאן:
http://www.netanya.ac.il/Schools/LawSchool/LL.M/Pages/HomePage.aspx
כתוב תגובה:
שמכם:

אתר:

תגובה:

צור בלוג משלך

ארכיון