מזג אוויר רדיו לוח שנה לוח שידורים אינדקס עסקים עוד... תפריט
מיקומך באתר
עמוד ראשי
בלוגים
למה רצוי לרשום פטנטים רק אצל מומחה בתחום?

בלוגים

התחבר   |   הרשם

רוני לביא
19
ספט

למה רצוי לרשום פטנטים רק אצל מומחה בתחום?

מאת: רוני לביא  |  19 ספטמבר, 2016 12:20  |  עסקים ויזמות

רישום פטנטים הוא עניין רציני מאוד מסיבה אחת עיקרית; רישום פטנטים נועד להגן על המוצר שלכם מהעתקות. ההיגיון שעומד מאחורי פטנטים משרת את המטרות העסקיות שלכם. פיתוח מוצר חדש או טכנולוגיה חדשה הוא תהליך הלוקח זמן ודורש משאבים רבים. הוצאות מחקר ופיתוח במקרים מסוימים עלולות להגיע למיליוני דולרים וזוהי השקעה שחברה עושה על מנת לגרוף רווחים מהמוצרים העתידיים. אך מה תעשו כאשר סוף סוף יצא המוצר לשוק; מוצר שעבדתם עליו אולי שנתיים והשקעתם בו אלפי דולרים אם לא מיליוני דולרים ועכשיו מישהו מעתיק את המוצר. רישום פטנט מגן עליכם ממצב שכזה בו מישהו מעתיק את המוצר ונהנה מעלויות מחקר ופיתוח אפסיות. זוהי החשיבות הגדולה של רישום פטנטים ומכאן והלאה ברור שיש להתייחס לנושא ברצינות.

 

מכיוון שרישום פטנטים הוא נושא רציני, יש לעשות אותו אך ורק אצל מומחה בתחום. רק מומחים יכולים לנהל את ההליך בצורה הנכונה ולהגן על המוצר שלכם. רישום פטנטים הוא הליך מורכב ואין כאן מקום לחובבנות. רישום פטנטים הוא הליך משפטי, רשם הפטנטים הוא למעשה יחידה הפועלת תחת משרד המשפטים. בדיוק כפי שלא תבחרו עורך דין חסר ניסיון לייצג אתכם בתיק חשוב, לא תבחרו ברשם פטנטים חסר ניסיון בשביל הפטנט שלכם. מעבר להליך המשפטי יש כאן צורך בעבודה צמודה עם אנשי מקצוע מהתחום הטכני על מנת לצרף את השרטוטים וההסברים הדרושים לצורך רישום הפטנט.

 

השלב הראשון ברישום פטנטים הוא סקירת פטנטים על מנת לוודא שלא נרשם פטנט כמו שלכם בעבר. תארו לכם שתתחילו את תהליך רישום הפטנטים, תשלמו את כל האגרות ולאחר תהליך ארוך בקשתכם תדחה בטענה שהפטנט כבר נרשם בעבר. זוהי סיבה טובה מדוע לעבוד אך ורק עם מומחה בתחום אשר יודע כיצד לבדוק את הדברים הללו.

 

עולם העסקים המודרני פועל בשוק גלובלי, לכן ברור שאנו רוצים לרשום את הפטנט גם בחו״ל. השוק הגלובלי יותר גדול מהשוק המקומי ואנו רוצים להגן על הפטנט שלנו גם בחו״ל. למרות כל הרפורמות ושיתופי הפעולה בין רשם הפטנטים בארץ לבין רשויות מקבילות בחו״ל, עדייו יש צורך בידע והבנה גבוהה של תהליכי רישום הפטנטים בחו״ל. כאשר אתם רוצים להגן על המוצר שלכם בחו״ל אתם חייבים לעבוד עם מומחה לרישום פטנטים בעל ניסיון ולא מישהו חובב.

 

לסיכום, הנקודות שהוזכרו ואחרות שלא הוזכרו הן סיבה טובה מדוע חייבים לבחור עורכי פטנטים בעלי ניסיון רב. עליכם להבין שכאשר אתם מגישים בקשה לרישום פטנטים לא מובטח לכם באופן אוטומטי שהבקשה תתקבל. יתכן שהבקשה תדחה ואז תצטרכו לערעראלו הם תהליכים  הגוזלים זמן ומייקרים את העלויות שלכם. מומחה לרישום פטנטים אשר עושה עבודת הכנה רצינית בדרך כלל מצליח לרשום את הפטנט בצורה היעילה ביותר ומבלי להיגרר להוצאות מיותרות הנובעות מטעויות של מתחילים.

שתף:  הדפסשלח במיילשתף בלינקדיןשתף בגוגל+שתף בטוויטרשתף בפייסבוק
תגובות
כתוב תגובה:
שמכם:

אתר:

תגובה:

צור בלוג משלך

ארכיון