מזג אוויר רדיו לוח שנה לוח שידורים אינדקס עסקים עוד... תפריט
מיקומך באתר
עמוד ראשי
בלוגים
קבלה לעם

בלוגים

התחבר   |   הרשם

קבלה לעם
15
מאי

קבלה לעם

מאת: קבלה לעם  |  15 מאי, 2016 12:24  |  חיים
אבל זו הנקודה שבה לשאלה על עצמי הייחודי, העצמאי של אחד מתעוררת באמת. בשיא ניסוי המעבדה האנושי אנו מוצאים את עצמנו בין שתי אפשרויות שאין לנו שליטה עליו. מצד אחד יש לנו הנטייה המקורית, האינסטינקטיבית שלנו. זהו העניין האנוכי, אגואיסטי וחמדן שלנו קבענו טיפול הצורך החולה. אנחנו כמובן אינם אחראים מסוג זה מכיוון שאנו "נוצרנו" עם זאת, קבלנו אותו מן האבולוציה. מצד שני יש נטייה אחרת, דפוס ההתנהגות נפוצה בטבע, הוא נמצא כל האלמנטים של הטבע למעט בני אדם. זה יצר, דפוס התנהגות נוצר גם ופותח במלואו על ידי האבולוציה של הטבע. יתר על כן, בעוד בצורתו המקורית שלנו היינו חופשי לכאורה ועצמאית ייחודית בצורה האופטימלית החדשה, הרצויה לנו אנו הופכים גלגלים משוננים כנועים פשוט בתוך מערכת המכריע של הטבע. אז איפה הוא "עצמי", שם הוא האדם המודע הנוכחי? האדם המודע הוא המשקיף. 
זה לא יותר מאשר נקודה פשוטה הכרעה בין שני מצבי הטבע, בין אנוכי ואת הנטייה האלטרואיסטית. לכאורה מחפשת מנקודת ההרס העצמי הקרוב אנו עומדים בפני בקבוצה הנוכחית שלנו באמצעות האיכויות הטמונות שלנו ההחלטה נראית נתונה. מי לא היה מעדיף להיות גלגל שיניים בתוך מערכת מושלמת כדי לשרוד, לחיות חיים איכותיים גבוהים במקום סבל בל ישוער, מכות? השאלה, בחירה חופשית היא עמוקה יותר. שלמענו עם מה הכוונה אנחנו בוחרים "החיים על המוות," למה אנחנו רוצים להיות בריאים מעל מחלה סופנית שלנו? האם זה פשוט כדי לשרוד, כדי לקבל את הנוחות של בריאות במקום הכאב? האם אנחנו פשוט כמהים קיום חסר גבולות, נצחי להצדיק את הקיום שלנו, מקום במערכת? או שיש סיבה אחרת? הברירה האמיתית הסיבה השנייה אולי אפילו לא קיימת במוחו הנוכחי שלנו, אנחנו לא יכולים אפילו לדמיין את עצמי עושה חישוב עבור כל דבר אחר אבל עבור גמול עצמי, המדינה הטובה יותר עבור עצמנו.
אנחנו לא יכולים לפעול מעבר הצדקה עצמית. אבל כאשר כבר אחד מגיע לנקודה של "בחירה" בין נטיית מטבעו אנוכי ואת הנטייה האלטרואיסטית למען אחרים אפשר להתחיל לחוש את הברירה האחרת. אנחנו יכולים לבחור להיות פשוטים לכאורה, אנוכי, גלגלים משוננים אלטרואיסטיים במערכת של הטבע על מנת להגשים את התכנית המקורית של יצירה, על מנת להקל על הכח אבולוציוני של טבע יזום גמר תכניתה. אבל למעשה התכנית תגיע השלמתו ללא קשר להסכם, ההשתתפות המודעת שלנו. אנחנו כלום אבל מוץ ברוח, או ביומן שנקטה גל צונאמי. מה אנחנו יכולים להוסיף לתכנית הקוסמית הזאת, התוספת היחידה הנוכחית, "מעשה בחינם" אנחנו יכולים לעשות את הצדקה שלנו, אישור זה. אחרי הכל שעברנו, לאחר שהבין את המערכת כולה, לאחר אבחון בדקדקנות, קבלת האבחנה של המחלה סופנית שלנו דרך נתון שלנו טבעו, לאחר שבקש המבצע הכואב, לב מלא השתלת המוח, לאחר אירועים כל אלה יש לנו למעשה שום דבר אל עם היה לנו את הבחירה החופשית על אנחנו צריכים להצדיק באופן מלא, לאשר את התוכנית כולה ומקורו.
שתף:  הדפסשלח במיילשתף בלינקדיןשתף בגוגל+שתף בטוויטרשתף בפייסבוק
תגובות
כתוב תגובה:
שמכם:

אתר:

תגובה:

צור בלוג משלך

ארכיון