מזג אוויר רדיו לוח שנה לוח שידורים אינדקס עסקים עוד... תפריט
מיקומך באתר
עמוד ראשי
בלוגים
כיצד לבחור נכונה פסיכולוג קליני בחיפה?

בלוגים

התחבר   |   הרשם

ערן
29
דצמ

כיצד לבחור נכונה פסיכולוג קליני בחיפה?

מאת: ערן  |  29 דצמבר, 2015 14:42  |  חיים

פסיכולוגיה קלינית זהו ענף בפסיכולוגיה העוסק בניתוח ובפתרון בעיות נפשיות. הפסיכולוגיה הקלינית כולל מחקר מדעי ויישום של הפסיכולוגיה כדי לסייע במצוקה, להבין חוסר תפקוד פסיכולוגי וכדי לקדם ולפתח את הפן האישי והרגשי. עיסוקיו המרכזיים של הפסיכולוג הקליני הם טיפול פסיכולוגי והערכה פסיכולוגית. הפסיכולוגים הקליניים עובדים במספר צורות, בהן: באופן פרטני עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים, עם זוגות, משפחות או קבוצות טיפוליות ומסגרות רחבות יותר. בתוך הפסיכולוגיה הקלינית קיימים תחומי התמחות ספציפיים, כמו: התמחות בהפרעות אכילה, מחלות נפשיות, חרדה ועוד. הפסיכולוגים הקליניים בוחרים בשיטות טיפול שונות כגון: טיפול משפחתי, טיפול פסיכודינמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד, כאשר לרוב הפסיכולוג הקליני יעדיף שיטת טיפול אחת בה הוא יתמקצע. עם זאת פסיכולוג קליני טוב יתאים את יכולותיו לכל מטופל באופן כזה שתהיה התאמה ויעילות מרבית בטיפול.

כיצד מטפל פסיכולוג קליני?

שיטת הטיפול הנפוצה היא שיחות עם המטופל, אך לעיתים משלבים טכניקות נוספות כמו דימיון מודרך. בשיחות הפסיכולוג משקף למטופל את תחושותיו ולעיתים את פרשנותו לדברים. הפסיכולוג הקליני מנסה להציע למטופל משמעות מסוימת לדברים שהמטופל מעלה מבלי שהוא מייחס להם את מלוא המשמעות. טיפול פסיכולוגי קליני בילדים רגיש יותר ולכן הוא נעשה בעיקר דרך משחק משותף עם הילד, באמצעות תפקידים שונים, שם הילד מבטא רצונות ופחדים. הפסיכולוג, בתור שותף למשחק, מסוגל להניע את הילד בהתאם לתכנים שעולים בטיפול.

התנהגויות שונות המופיעות אצל אנשים עשויות להצביע על משבר או מצוקה אותה הם חווים. אם אתם מאזור חיפה ושוקלים לפנות אל פסיכולוג קליני בחיפה עבורכם או עבור אחד מיקיריכם, דעו כי ישנם מטפלים רבים המציעים שירותי פסיכולוגיה קלינית בחיפה, ולכן מומלץ לקבל עליהם המלצות, לקרוא עליהם באינטרנט ולקבוע למפגש היכרות עימם. בדרכים אלו תבינו טוב יותר האם המטפל אליו אתם חושבים לפנות לטיפול  מתאים לכם. אז במידה ואתם שוקלים לפנות לשירותיו של פסיכולוג קליני בחיפה, חפשו מטפל שיתאים לכם וזכרו כי טיפול פסיכולוגי קליני זהו טיפול אישי בין מטפל למטופל, ולכן אם אין תחושה נוחה ונעימה כדאי לבחור במטפל אחר.

שתף:  הדפסשלח במיילשתף בלינקדיןשתף בגוגל+שתף בטוויטרשתף בפייסבוק
תגובות
כתוב תגובה:
שמכם:

אתר:

תגובה:

צור בלוג משלך

ארכיון