מזג אוויר רדיו לוח שנה לוח שידורים אינדקס עסקים עוד... תפריט
מיקומך באתר
עמוד ראשי
בלוגים
אמונות טפלות ועין הרע

בלוגים

התחבר   |   הרשם

קבלה לעם
09
דצמ

אמונות טפלות ועין הרע

מאת: קבלה לעם  |  9 דצמבר, 2015 14:10  |  חיים


מה תפקידן של אמונות טפלות ועין הרע בעולמנו המודרני ואיך אנחנו יכולים להשפיע האחד על השני לטובה.

לאורך כל ההיסטוריה אנשים האמינו במאגיה שחורה, בשדים, ברוחות, בכישופים, ובקללות. חתול שחור, כניסה ברגל שמאל ועוד.  האדם פיתח מנגנוני הגנה מפני הכוחות הרעים כי הוא רצה חיים טובים.  גם היום, בתקופה המודרנית, עם חשיבה מדעית רציונלית, אנשים מאמינים שיש משהו שמביא מזל טוב כמו  קמיעות, חוטים אדומים, מים קדושים ועוד. שתי דוגמאות מיני רבות. האחת על על נילס בוהר, חתן פרס נובל לפיסיקה, שבמשרדו היתה תלויה פרסה של סוס. כשנשאל אם הוא מאמין באמונות תפלות אמר שלא, אבל שמע שהיא מביאה מזל טוב. השניה, על צ'רצ'יל , שרצה להשאיר את מיצר גיברלטר בשליטת אנגליה (במלחה"ע ה-2 ) וביקש להוסיף תקציב להחזקת הקופים במקום בגלל שמועה, שבזכות נוכחותם שם, המיצר יישאר בידי האנגלים.


שאלה למיכאל לייטמן , מייסד "קבלה לעם". כיום הרבה אנשים בציבור רוצים לקבל ברכות מרבנים . מדוע אנחנו עדיין מאמינים באותן אמונות טפלות?


אנחנו עושים זאת בתת ההכרה. הרבה מהאמונות הטפלות מצויות בדתות. אלה פעולות פסיכולוגיות. מדובר גם  באנשים ברמה אישית גבוהה. איך אתה מסביר את זה? אנשים שחיים בתוך סביבת הטבע כמו בדואים, שבטים באפריקה ודרום אמריקה, אינדיאנים ועוד, מרגישים למרחקים את התופעות שמתרחשות . לא כן האדם המודרני, למרות הטכנולוגיה המתקדמת בכל הענפים,  הוא מרגיש נטול שליטה בכוחות הטבע. תופעות כמו הוריקנים, צונאמי, רעידות אדמה, הבורסה עולה ויורדת, באים לו בהפתעה גמורה. מנהיגי העולם נראים כילדים קטנים נטולי יכולת לנהל דבר. הוא מרגיש שאין על מי לסמוך. אנחנו נתונים בידיו של הגורל, הכוח הלא ידוע והלא מוכר. הוא מבין שחייו יכולים להשתנות מרגע לרגע מבלי יכולת לשלוט בזה.  במקום לפתח היכרות עמוקה יותר עם הטבע אנחנו מפתחים מיני תומכים – "קביים", כדי לחזק את חוסר הביטחון שלנו כמו: מלח בכיס, שום למזל, חמסות, חוטים אדומים ועוד. ככל שהמצב יותר רעוע, כן גדל הביקוש. בנוסף יש מאות ספרים על מזלות, חלומות ופתרונם. חלקם, משום מה, קושרים את זה לחוכמת הקבלה.


הסיבה לתופעה היא חוסר הכרת המערכת שבה אנו נמצאים. במערכת הטבע הכל מוגדר, קבוע, מערכתי וברור. במאזן הכוחות בטבע אין מקום למשהו לא מובן  ולא ידוע. המערכת מתגלה רק לאלה שנמצאים וצופים בה . אין בה פעולות מקריות , פתאומיות וסימני שאלה. היא בנויה משני כוחות, כוח קבלה וכוח נתינה. השילוב ביניהם בונה את כל המערכות בדרגת דומם, צומח, חי ובני אדם. הדומם, הצומח והחי קשורים לטבע.

כשהאדם התעלה מעל דרגת החי שבו לדרגת האדם, התעוררו אצלו ספקות ובעיות. התופעות הבלתי מוסברות הביאו אותו להעלות קורבנות לטבע, לגשם, לרוח, למים. הוא הבין שאלה סימנים שכך צריך לעשות. במשך הזמן הם נאספו ודרכם הוא למד על המחזוריות בטבע . בתחילה הוא חיפש סימנים לגורל שלו  ובהמשך, דרך חקירת הטבע וחיפוש הקשר בין הכוחות הפועלים, התפתח המדע.  האלכימיה הפכה לכימיה וכן הלאה. וכן חלק מהמאגיות הפכו במשך הזמן למדע.  


כיום האנשים מרגישים שהם חיים בעולם מסודר עם טכנולוגיה מפותחת ובכל זאת ממשיכים ללכת לאנשים שמוגדרים כבעלי כוחות מיוחדים שיעזרו להם . יש בזה תמיכה פסיכולוגית גדולה. באים מנהלים בכירים, פוליטקאים, בעלי הון (שמוכנים לשלם במיטב כספם), סלבס ועד לאנשים הפשוטים.  כולם באים לקבל חיזוק ובטחון. האדם מכייל את עצמו ומעורר בתוכו כוחות (גם רפואיים) שיעזרו לו להתמודד עם הקשיים. (וזה לא נעשה בידי אחרים). התמיכה עוזרת אבל לשנות את שלבי החיים שלו ואת מערכות הטבע,  אי אפשר.


אתה אומר בעצם שלכל אדם יש גורל? כן. אבל מי יודע מה הגורל שלו? הדבר היחיד שהוא יכול לעשות זה לכוון את חייו כדי לראות את אותם דברים בצורה יפה או גרועה.  הוא משנה את ההתפעלות שלו מהם.  מיום ליום הוא משתנה בהשפעת גורמים חיצוניים ופנימיים . אם הוא מרגיש יותר בטחון, יהיה לו יותר קל לעבור את המצבים.

כשאדם הולך למישהו לקבל ברכה, האם יש בזה כוח כדי לשנות משהו מהותי בחייו? כמובן שלא. זה רק מוסיף לביטחונו ועוזר לו לראות את הדברים במשקפיים רגילים או וורודים.


הרב לייטמןאיך אתה מתייחס לתופעה שנקראת "עין הרע". אדם יכול להזיק לשני במחשבות שלו ? כן. אנחנו נמצאים במערכת כללית אחת ומשפיעים זה על זה. למה העולם כל כך רע למרות שיש לנו כל טוב? כי יש לנו מחשבות רעות אחד על השני. זה נקרא שנאת חינם, ההיפך מאהבה. שנאת חינם מביאה אותנו למצבים נוראיים. "עין רעה" יכולה לגרום לזולת נזק בגוף (מחלות) ובנפש.


האם יש "עין טובה" שיכולה להשפיע לכוון השני? וודאי. השפעת הסביבה על האדם יכולה לשנות את גורלו במידה והיא מצליחה להשפיע עליו.

 איך המנגנון הזה עובד? אנחנו תלויים זה בזה וקשורים זה לזה בקשרים פנימיים בינינו. לכן העולם שלנו רע, כי אנחנו מאחלים זה לזה דברים נוראיים.

איך אני יכול לדעת שמישהו עושה לי עין הרע? כולם עושים לכולם. זו קנאה במשהו שיש לזולת ואין לי. זה כוח שלילי שפוגע במערכת שכולנו קשורים אליה במיליוני חוטים שמכוונים כמו חיצים לכל אחד מאתנו.


 מה עושה לשון הרע? מגדילה את הרוע ואת השנאה בעולם.


לסיכום, אומר מיכאל לייטמן,  אין לנו ברירה, אלא להתקשר בינינו בכוח הטוב שנקרא עין טובה, ונוכל לבטל את כל ההשפעות הרעות.. לשם כך,  כולם צריכים לעבור קורס על החיים הטובים.


מה ילמדו בקורס, תמיד יהיה אחד שיש לו יותר מאשר לשני.  המטרה להגיע למצב שבו לא נעורר בזולת עין רעה. נשתדל להתעלות מעל האמונות הטפלות וכל הסימנים למיניהם (חוט אדום חמסה ועוד). ושנדע לתלות את הגורל שלנו רק ביחסים בינינו כי אנחנו בעלי הבית על הגורל. נשמור על יחסים יפים וטובים בין בני האדם. "ואהבת לרעך כמוך", זה החוק. אם נדבוק בו, נהיה מעל לכל הפחדים וחוסר הביטחון.


שתף:  הדפסשלח במיילשתף בלינקדיןשתף בגוגל+שתף בטוויטרשתף בפייסבוק
תגובות
כתוב תגובה:
שמכם:

אתר:

תגובה:

צור בלוג משלך

ארכיון