מזג אוויר רדיו לוח שנה לוח שידורים אינדקס עסקים עוד... תפריט
מיקומך באתר
עמוד ראשי
בלוגים
מדוע הפכו קרנות גידור לפופולאריות?

בלוגים

התחבר   |   הרשם

ערן
25
נוב

מדוע הפכו קרנות גידור לפופולאריות?

מאת: ערן  |  25 נובמבר, 2015 11:25  |  עסקים ויזמות

מהן קרנות גידור?

קרן גידור זוהי קרן השקעה הנוקטת אסטרטגיה שאמורה להביא לרווח בכל מצב בו השוק נמצא, לעיתים על ידי שימוש באמצעי גידור פיננסיים, ומכאן שמה. בניגוד לקרן נאמנות רגילה המשקיעה לרוב באפיקי השקעה סולידיים כמו מניות יציבות, אגרות חוב וכדומה, קרן הגידור תשאף למקסם את סיכויה לרווח גם במחיר השקעה בשוק תנודתי, וזאת תוך כדי שימוש במגוון כלים פיננסיים, שהבולט שבניהם הוא מכירה בחסר (המכונה גם 'שורט') ומינוף פיננסי. השימוש בכלים פיננסיים אלו "מגדר" למעשה את סיכוני הקרן להפסיד מפני שבמחירה בחסר הקרן תרוויח גם כשהשוק יורד, גם זה בניגוד לקרנות הנאמנות המסורתיות שבהן הרווח יעלה רק כשהשוק עולה. אך עם כל זה, אין אחידות באסטרטגיות שנוקטות קרנות הפועלות בשיטת הגידור ובדרכי השקעתן, ולכן גם חוזקה של "הגדר" שאמורה למנוע סיכונים משתנה בין קרן אחת לשניה.

בשנים האחרונות, קרנות המכונות גידור הצליחו ליצור תשואה גבוהה יותר ויציבה יותר משאר המדדים המוצעים בתקופה של שלושה עשורים. בשל הצורך בשימוש מושכל באסטרטגיות כלכליות מגוונות ובפיתוח בלתי פוסק של אסטרטגיות כאלו, מנהלי קרנות נוהגים לקבוע רק כניסה לקרנות אלו. בקרנות רבות סכום הכניסה ההתחלתי עומד על כמיליון דולרים ודמי הצלחה על הניהול הם בין 10 ל-50 אחוזים מן הרווחים. הצלחת הקרן נמדדת בדרך כלל לפי הבאת הקרן לתשואת שיא.

מהו "סוד ההצלחה" של הקרנות המגודרות?

העיקרון שמוביל את מנהלי קרנות הגידור הוא לאתר כשלי או עיוותי פעילות שוק ולפעול שם. ניצול העיוות או הכשל בשוק או במניה כלשהי אמור לספק למנהלי הקרנות רווח שהוא כמעט ונטול סיכון. מנהלי הקרנות אדישים לתנודות השוק ולעלייתו או ירידתו, מאחר והם לא מהמרים על כיוון השוק.
עד השנים האחרונות, הפיקוח על שוק קרנות הגידור היה רופף למדיי, אך בשנים האחרונות, אחרי שנרשמו שיאים בתשואות שליליות אליהן הגיעו קרנות מסוימות שסחפו משקיעים רבים אחריהן, הרשויות החלו (בעיקר בארצות הברית), להחמיר את הפיקוח על הקרנות במידה מסוימת. בישראל, קרנות המתמקדות בשיטת הגידור הפכו בשנים האחרונות למונח שכיח בקרב משקיעים ויזמים רבים.


שתף:  הדפסשלח במיילשתף בלינקדיןשתף בגוגל+שתף בטוויטרשתף בפייסבוק
תגובות
כתוב תגובה:
שמכם:

אתר:

תגובה:

צור בלוג משלך

ארכיון